Banknoty Pamiątkowe Sp. z o.o. - wyłączny przedstawiciel projektu Euro Souvenir w Polsce.

Banknot 0 Euro Souvenir powstał we Francji w 2015 roku. Zaledwie cztery lata później miała miejsce pierwsza polska emisja. Cały nakład 5000 sztuk pamiątkowego banknotu „Warszawa” sprzedano w ciągu jednego dnia. 

„Ojcem” projektu Euro Souvenir jest Richard Faille, który w 1996 roku nawiązał współpracę z francuską mennicą państwową Monnaie de Paris w zakresie produkcji spersonalizowanych medali, które muzeum, obiekt turystyczny czy park rozrywki oferowały odwiedzającym jako pamiątkę. 

Sukces sprawił, że po długich przygotowaniach, w 2015 roku we Francji pojawił się pamiątkowy banknot o nominale 0 Euro Souvenir. Projekt błyskawicznie zyskał popularność, a jego zasięg powiększył się o nowe kraje Europy. 

Wyjątkową cechą pamiątkowego banknotu 0 Euro Souvenir jest możliwość przedstawienia na nim wizerunków interesujących miejsc lub rozpoznawalnych postaci, zarówno historycznych jak i współczesnych, które dotychczas nie znalazły się na banknotach będących w oficjalnym obiegu. Dzięki walorom kolekcjonerskim pamiątka dociera do szerokiego odbiorcy na całym świecie. Choć banknoty 0 Euro Souvenir nie są środkiem płatniczym i jedynie swoim wyglądem przypominają oryginalne banknoty euro, zawierają podobne zabezpieczenia, m.in. znak wodny, hologram, mikrodruk czy elementy UV. Banknoty 0 Euro Souvenir produkowane są z 100% bawełnianego papieru.

Ideą projektu jest promowanie turystyki, umacnianie i podnoszenie świadomości mieszkańców danego regionu o najważniejszych zabytkach, muzeach, miejscach kultury, sztuki i innych atrakcjach turystycznych, wydarzeniach czy wybitnych osobistościach. 

 

Zapraszam do kolekcjonowania i odkrywania Polski z banknotami 0 Euro Souvenir.dr Szymon Bereska

Prezes Zarządu Banknoty Pamiątkowe Sp. z o.o.

Członek Polskiego Towarzystwa Numizmatycznego

www.banknotypamiatkowe.pl

www.esouvenir.pl